Okamžitá smrt

Youtubeři uklouzli ve vodopádu a zabili se! Měli milion fanoušků

Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraper - 2
Zdroj: gofundme.com
Zleva: Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová
Téma:

Zemřeli tři profesionální cestovatelé, kteří si vydělávali natáčením videí. Zřítili se z 30 metrů poté, co uklouzli ve vodopádu v Kanadě. Na instagramu měli milion fanoušků, na youtube je sledovalo půl milionu odběratelů.

Tragédie se stala v úterý v Britské Kolumbii. Policie uvedla, že se cestovatelé Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraperová koupali na vrcholu vodopádů Shannon Falls. Informoval o tom britský portál The Guardian.

 

29letá Megan podle vyšetřovatelů uklouzla a zřejmě ji strhl proud. Zřítila se z 30 metrů do jezera pod vodopády. 30leté muže stihl stejný osud, když se svou kamarádku snažili zachránit. Není jasné, jestli trojice Kanaďanů ve vodopádu něco natáčela.

 

 

GALERIE: Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraper

1
/
4
Zdroj: gofundme.com
Ryker Gamble, Alexey Lyakh a Megan Scraper - 4

 

V pátek zveřejnili členové youtubového kanálu High On Life, jehož byli Ryker, Alexey a Megan také součástí, video, kde jim vzdávají poctu. "Patřili mezi nejchytřejší, nejlaskavější a nejvstřícnější lidi, se kterými jste se mohli potkat," uvedli youtubeři.

 

 

Fanouškům tak smutnou zprávu oznámili, založili také sbírku na webu Gofundme, kde chtějí vybrat dostatek peněz, aby "oslavili život" zemřelých přátel. Uvažují o zbudování památníku a chtějí uchovat jejich poselství - žít naplno a jít za svými sny.

 

 

Jejich účet na instagramu sleduje přes milion lidí, o polovinu méně odebírá kanál na youtube. Skupinu High On Life založili Ryker a Alexey v roce 2012 spolu se spolužákem z vysoké školy Parkerem Heuserem. Vášeň pro cestování tak přeměnili v práci na plný úvazek.

 

Zaměřovali se na dobrodružná videa: 
 

epa TN.cz