Život ve hvězdách

Youtubery sledují stovky tisíc lidí! Za rok si přijdou i na miliony

Youtubeři
Zdroj: TV Nova

Stále populárnější jsou mezi mladými lidmi youtubeři. Jejich fanoušci každý týden netrpělivě čekají, až zase natočí další video a budou se moci podívat například na to, co frčí v počítačovém světě nebo který make-up je ideální. Jaké to je být youtuberem přiblížil pořad Život ve hvězdách.

Stejk, Kovy, Peha nebo Teri Blitzen - některým lidem tato jména nejspíš nic neřeknou, jedná se však o youtubery, kteří patří v Česku mezi ty nejznámější. Jejich kanály na YouTube sledují stovky tisíc fanoušků. Díky nim pak mohou vydělávat i miliony korun.

 

 

Vydělávají však i na reklamách nebo prodávají svým obdivovatelům produkty vlastní značky. Například Teri Blitzen nabízí plyšovou hračku, Kovy zase vlastní knihu a Tary tepláky, které stojí až 1 500 Kč. Až dvacet yotouberů si pak za rok přijde i na milion korun.

 

 

Podobně jsou na tom i zahraniční youtubeři. Nejsledovanějším na světě je devětadvacetiletý Švéd PewDiePie, který hraje počítačové hry a komentuje je. Na jeho kanál se dívá skoro 90 milionů lidí. Za rok si dokáže vydělat i přes tři sta milionů.

Související témata:
reg TN.cz