Nic pro arachnofobiky

Z banánů vylezl jedovatý pavouk. Supermarket museli evakuovat

Pavouk na trsu banánů
Zdroj: Profimedia
Pavouk na trsu banánů - ilustrační foto
Téma:

Spolu s dodávkou banánů z Jižní Ameriky docestoval do Německa černý pasažér. V krabici s banány objevil jeden zákazník supermarketu ve městě Harpstedt nebezpečného pavouka. Protože pavouk na nic nečekal a zmizel mezi regály, museli hasiči dokonce evakuovat celý supermarket.

Pavouk, který do Německa přicestoval spolu s banány, byl palovčík brazilský, také přezdívaný banánový pavouk. Jeho tělo může mít až 6 centimetrů a rozpětí pavoukových končetin je až 16 centimetrů! Podle Guinnessovy knihy rekordů jde o vůbec nejjedovatějšího pavouka a jeho kousnutí je bez protijedu smrtelné i pro člověka!

 

Hasiči tak nechtěli nic podcenit a okamžitě nařídili uzavření celého supermarketu a evakuaci všech zaměstnanců a zákazníků. S odchytem pomáhali požárníkům i veterinář a odborník na pavouky. Zvíře se nakonec po pár desítkách minut podařilo odchytit, informuje deník Spiegel.

 

 

Pavouka přepravili odborníci do záchranné stanice. Supermarket zůstal uzavřený až do soboty, protože zaměstnanci společně s hasiči prověřovali, jestli z bedny nevylezlo více pavouků. Žádné další pavoučí uprchlíky nakonec nenašli.
 

vbo TN.cz