Problém s gangy

Z českých lesů jsou závodiště! Nelegální motokros jezdí i v CHKO

Téma:

V českých lesích vznikají nelegální utajená motokrosová závodiště, a to i v chráněných územích. Jen v Jizerských horách jich je kolem deseti. Podle policie je boj proti řidičům na motokrosových strojích nebo čtyřkolkách složitý, přesto se jim na Trutnovsku podařilo jednu skupinu dopadnout.

Městští strážníci plnili úlohu naháněčů - a vyšlo jim to. Motorkáři netušili, že je to lest a uhnuli do ulice, kde na ně čekalo policejní auto. Jezdci hledali skulinu k úniku, jeden z nich měl ale smůlu a skončil na služebně.

 

Jde o 37letého cizinec, který nemá doklady a jeho stroji chybí značka. Jezdil, kde neměl a neuposlechl výzvu k zastavení. Součet pokut, které dostane, se blíží 50 tisícům.

 

 

Stopy po motorkářích jsou patrné i v jizerskohorských bučinách v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor. "Lidem vadí stres, ani zvířata nečekají, že je bude pořád někdo honit z místa na místo," uvedl ředitel Lesů ČR v Libereckém kraji Ludvík Říčař.

 

Pokud policie dopadne motorkáře přímo v lese, hrozí jim podle lesního zákona až stotisícová pokuta. Při opakovaném porušení zákazu až dvojnásobek.

Ivan Berka/epa TN.cz