ohodnocení hudebníka

Z diskotéky do Buckinghamského paláce! Gibbs byl pasován rytířem

Téma:

Britský princ Charles v Buckinghamském paláci pasoval na rytíře posledního žijícího člena legendární skupiny Bee Gees Baryho Gibba. Zařadil se po bok dalších zpěváků jako jsou Elton John, Tom Jones nebo Rod Stewart.

Z diskotékového parketu až do Buckinghamského paláce. I tak by se dala popsat cesta Barryho Gibba, posledního žijícího člena rodinného bandu Bee Gees. Rytířským řádem ho vyznamenal následník trůnu princ Charles a z Gibba je tak nyní sir.

 

"Tohle je ta největší pocta a ocenění, které můžete v kultuře dostat. Jsem tak pyšný, velmi pyšný i na mou rodinu. Víte, nikdo ještě skutečně nechápe, že se to stalo," reagoval Gibb.

 

"Když se objevili v roce 1966, tak byli největší soupeři Beatles. Pak byli nejvýraznější představitelé diskotékové éry a pak se vrátili k takovému tomu pěknému popu 80. a 90. let," vysvětlil Josef Vlček.

 

Gibb, jehož majetek je odhadován na dvě miliardy korun, proslul také spoluprací s mnoha umělci. Natočil desku třeba s Michaelem Jacksonem nebo Barbrou Streisandovou.

 

 

"Jmenovala se Guilty a byla to možná nejlepší a nejpopulárnější deska, kterou Streisandová natočila," doplnil Vlček. Gibb stojí i za dalším velkým hitem Massachusettes, který v Česku přezpíval Václav Neckář.
 

Související témata:
Martin Čoudek / klma tn.cz / TV Nova