Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

střelba v ostravě

Policii pustili do bytu útočníka z Ostravy. Zjišťuje, proč chtěl střílet

Muž, kterého včera v Ostravě-Porubě postřelili policisté, zůstává v nemocnici a zatím nebyl obviněn. Podle vyšetřovatelů byl ozbrojený nelegálně a také museli dlouho čekat na rozhodnutí soudu, aby mohli v domě, kde se zabarikádoval, udělat domovní prohlídku.

Policie zatím bližší detaily k případu nezveřejnila, vyjádřila se jen k typu zbraně, kterou čtyřiačtyřicetiletý muž obrátil na policisty. Mělo se jednat o krátkou střelnou zbraň, kterou však agresor zřejmě držel nelegálně. Nebyl totiž držitelem zbrojního průkazu.

 

Více světla do případu by měla vnést domovní prohlídka. "Čekáme na povolení soudce k prohlídce bytových i nebytových prostor," sdělila mluvčí policie Gabriela Holčáková. Té se dočkali teprve ve čtvrtek odpoledne.

 

Situace v Ostravě-Porubě byla ve středu velmi dramatická. Vše se vyhrotilo poté, co policisté chtěli zkontrolovat muže, který už několik měsíců nevycházel z domu. Jeho známí o něj měli strach a mysleli si, že je mrtvý. Policisté ale muže v bytě zahlédli, na jejich výzvu, aby dům opustil, nereagoval.

 

 

"Zjistili jsme, že má v ruce zbraň a mohlo se jednat o nástražný výbušný systém, který jsme spatřili v okně," vysvětlil okolnosti zásahu šéf moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

 

Dorazil tak vyjednavač a pyrotechnik. Muž jim ale vyhrožoval výbuchem. Nakonec musela do domu vtrhnout zásahová jednotka, která muže postřelila a zajistila. Zásah jim ale zkomplikovalo spuštění nástražného systému a policisté museli dům rychle opustit.

 

Zadržený leží s prostřelenou nohou v nemocnici a jakmile to jeho zdravotní stav dovolí, policie ho začne vyslýchat. Stále tak není jasná právní kvalifikace ani to, jestli muž půjde do vazby.

Jan Socha/ lud TN.cz