jižní čechy

Z dotací pro město odčerpali peníze i do svých kapes. Šlo o statisíce

Téma:

Jihočeská kriminálka obvinila z podvodu tři muže, kteří před osmi lety čerpali dotace na technologický projekt v Žižkových kasárnách v Písku. Část projektu sice vznikla, jenže poměrně hodně peněz z dotací použili obvinění podle policie pro vlastní potřebu.

Policie obvinila z podvodu za čtvrt milionu korun tři podnikatele, jeden je z Písku, další ze Strakonic a poslední z Příbrami. Obvinění měli mezi lety 2012 a 2013 čerpat dotace od Ministerstva průmyslu a obchodu na realizaci projektu technologického centra v Písku. Jenže část peněz z dotací podle vyšetřovatelů do projektu vůbec nedotekla. Na počínání tří mužů před lety policii upozorňoval finanční úřad.

 

"Nadhodnocovali pomocí připravených, propojených firem všechny věci, které se do jednotlivých částí projektu dodávali a díky tomu si tak přišli k této částce, kterou pravděpodobně použili pro svoji potřebu,“ popsal jejich nelegální činnost mluvčí policie Jiří Matzner.

 

 

Komplex přebudovaný z bývalých Žižkových kasáren vyšel na půl miliardy korun a jen IT vybavení podle dostupných zdrojů spolklo sto padesát milionů korun. Nové datové prostory se už při otevření centra mohly chlubit vysokým zabezpečením založeným na biometrice. Oslňující projekt už při jeho vzniku budil u některých novinářů pochybnosti kvůli jeho megalomanství.

 

Policie tři podezřelé muže stíhá na svobodě, státní zástupce neviděl důvod, proč by na ně měl uvalit vazbu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz