Rozsáhlý podvod

Z důvěřivců vylákali přes 290 milionů. Policie chce obžalovat sedm lidí

Peníze
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.11. 2020 7:21
Téma:

Skupina sedmi lidí měla ze stovek důvěřivců vylákat 290 milionů korun. Napálení si mysleli, že za ně jejich peníze výhodně investují v zahraničí. Místo toho si je podle všeho nechávali pro sebe. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) je teď navrhli obžalovat.

Vyšetřování podvodu za 290 milionů korun je u konce. NCOZ chce obžalovat skupinu sedmi lidí, kteří se na něm měli podílet.

 

"A to v souvislosti s podvodným vylákáním investic pod nepravdivou záminkou zhodnocení finančních prostředků, zejména formou slibovaných investic do bankovních garancí, komodit a realit se slibovaným úrokem z takto investovaných finančních prostředků," uvedl mluvčí detektivů Jaroslav Ibehej.

 

Místo v novozélandské společnosti Investment and Trading Capital Limited ale peníze měly končit v kapsách těch, které NCOZ navrhuje obžalovat. "Osoby jsou stíhány pro zvlášť závažný zločin podvodu a zločin legalizace výnosů z trestné činnosti," doplnil.

 

 

Podvedených je podle kriminalisté přinejmenším 385 a škoda se šplhá přes 290 milionů. Během vyšetřování zadrželi také movitý i nemovitý majetek za více než 60 milionů. V případě odsouzení by obvinění mohli skončit až na 10 let za mřížemi.  

 

"NCOZ doporučuje občanům zvýšenou ostražitost v souvislosti s realizací jejich investic, zejména obezřetně hodnotit informace poskytované ze strany osob vystupujících jako finanční poradci, ověřit si tvrzené informace z nezávislých zdrojů a nenechat se zlákat toliko výší slibovaného zhodnocení," uzavřel Ibehej.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz