požár v plzni

Z hořícího penzionu evakuovali děti, jeden člověk čekal na římse

Požár penzionu na Borech - 11
Zdroj: Krimi Plzeň
Požár penzionu na Borech
Téma:

Několik jednotek hasičů dnes po třetí hodině ráno vyjelo k požáru penzionu na Klatovské třídě v Plzni. Hořet začalo v jednom z pokojů, odkud se oheň postupně rozšířil do dalšího patra. V budově v té době bylo deset lidí, z toho čtyři děti.

Po příjezdů hasičů na místo požáru se jeden z hostů nacházel na okenní římse. Na zem ho museli sundat pomocí žebříku. "Čtyři děti byly odvezeny domů, všech šest dospělých zůstává na místě. Jeden z nich se lehce nadýchal kouře,“ uvedla mluvčí záchranné služby Veronika Albrechtová. Žádný další člověk nebyl zraněn.

 

GALERIE: Požár penzionu na Borech

1
/
13
Zdroj: Krimi Plzeň
Požár penzionu na Borech - 1

 

Podle mluvčího hasičů Petra Poncara oheň zasáhl dva pokoje. "Hasiči rozebírali konstrukci stropu mezi prvním a druhým patrem, pak místo zkontrolovali termokamerou. Nikdo další se v budově nenalézal,“ řekl Petr Poncar.

 

Hasičům se podařilo požár dostat poměrně rychle pod kontrolu. Necelou hodinu po nahlášení z místa požáru už jen stoupal dým. Policie kvůli požáru uzavřela celou horní část Klatovské třídy. Po dobu zásahu byl omezen i provoz tramvají.

 

 

Podle slov mluvčí policie byl na místo povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Zatím není jasné, proč začal penzion hořet. Škoda je předběžně odhadnutá na pět milionů korun.
 

Související témata:
pan TN.cz