Úspěch medicíny

Rozdělení lidského pavouka! Neskutečné fotky přímo ze sálu

Oddělení dvojčat - 4
Zdroj: conjoinedtwins.med.sa

Lékaři v saúdskoarabské nemocnici krále Abdulazize v Rijádu o víkendu úspěšně rozdělili siamská dvojčata z Jemenu. Operace trvala devět hodin. Oběma chlapcům se daří dobře.

Siamská dvojčata z Jemenu byla srostlá pánevní oblastí, ale naštěstí měli všechny končetiny. Lékaři se tak mohli pokusit o jejich oddělení. Šanci na úspěch odhadovali na 60 až 70 %. Jeden z chlapců totiž trpí vrozenými vadami srdce a mozku, které ohrožovaly jeho život. Druhý má drobnou srdeční vadu. Oba ale náročný zákrok zvládli.

 

Tým vedl bývalý ministr zdravotnictví Saudské Arábie Dr. Abdullah Al Rabeeh. Operace rozdělená do devíti fází trvala přes devět hodin. Lékaři původně odhadovali, že by na oddělení dvojčat mohli potřebovat až 12 hodin.

 

 

Lékaři museli oddělit propletené trávicí, rozmnožovací a vylučovací soustavy a oddělit srostlou pánevní kost. Následně je u obou chlapců rekonstruovali. V poslední fázi se tým plastických chirurgů postaral o zakrytí ran.

 

GALERIE: Oddělení siamských dvojčat z Jemenu

1
/
8
Zdroj: conjoinedtwins.med.sa
Oddělení dvojčat - 1

 

O Abdullaha a Abdulrahmana se teď lékaři starají na jednotce intenzivní péče. Jejich šance na plné uzdravení se rapidně zvýšily.

 

Saúdskoarabská nemocnice krále Abdulazize se na oddělování siamských dvojčat specializuje od roku 1990 a patří k vyhlášeným pracovištím. Jemenští chlapci jsou už 35. v Rijádu úspěšně oddělenými siamskými dvojčaty.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dvouhlavá siamská dvojčata budou mít reality show

Nejděsivější snímky z ultrazvuku: Tyhle děti vás vystraší k smrti

Související témata:
vbo TN.cz