útěk ze zoo

Z jihlavské ZOO uprchl samec nosála. Chytit ho se nepodařilo ani hasičům

David Pik
David Pik
3.7. 2020 19:41
Téma:

Z jihlavské ZOO uprchnul samec Nosála červeného. A přestože se tuto medvídkovitou šelmu pokusili odchytit hasiči, je stále na útěku. Pokud zvíře potkáte, nemusíte se ho bát, není nebezpečné.

Nosálí samička nasupeně pochoduje sem a tam po obýváku a vyhlíží manžílka. Není se čemu divit. Zmizel už dva roky po svatbě. Nosálí samec dnes utekl přes díru v pletivu, nejspíš už nemohl poslouchat průpovídky své manželky.

 

"Nosál se nejdříve šel podívat ke svým sousedům k prasatům Visajánskym, kde strávil nějaký čas na borovici. Měli jsme tu hasiče s plošinou, aby veterinář mohl nosála uspat, ale pokus byl marný, podařilo se mu utéct," informuje mluvčí Jihlavské policie.

 

Nosálí útěkář ale u prasat nevydržel příliš dlouho, jakmile si všiml hasičů a veterináře, utekl do blízkého lesoparku, kde se schovává do teď.

 

 

"Já bych chtěla, aby se vrátil,“ komentuje nosálův útěk jedna z návštěvnic zoo.

 

I přesto, že jsou Nosálové medvídkovité šelmy, lidé z okolí se rozhodně nemusí bát. "Od pěti hodin ho monitorujeme a nalákáme ho zpátky možná na potravu. Nosál je plachý, od lidí bude utíkat a ne je ohrožovat,“ doplňuje Kubíčková.

 

Z jihlavské zoo se sem tam podaří nějakému zvířeti utéct. Třeba nedávno chytali po městě samici opice Guerézy Běloramenné a chovného samce antilopy, když běhal ulicemi a řídil jihlavskou dopravu.

 

Na rozdíl od ostatních se ale nosálí samec zatím k návratu moc nemá - nejspíš se bojí kartáče, který ho poté bude doma čekat od rozlícené partnerky.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz