Gueréza běloramenná

Z jihlavské zoo utekly vzácné opičky, jednu ošetřovatelé honili městem

David Pik
David Pik
Publikováno 19. 2. 2020
Téma:

Z jihlavské zoologické zahrady se ve středu dopoledne podařilo utéct dvěma vzácným opicím - guerézám běloramenným. Jedna z nich se dokonce dostala ven mimo areál zahrady. Ve městě ji pak naháněli ošetřovatelé. Použili i uspávací střelu, opička si ji ale bleskově vytáhla.

Metr vysoká opice s více než metr dlouhým bílým ocasem - gueréza běloramenná - pobíhala za okny a po střeše vrátnice dopravní firmy na okraji Jihlavy. A vyvolala tím mezi místními pořádné pozdvižení.

 

Z výběhu se podařilo utéct dvěma těmto vzácným západoafrickým opičkám. "My jsme dnes začali opravovat výdřevu u našich voliér. Bohužel dveře zůstaly nedostatečně zajištěné," přiznal zoolog zahrady Richard Viduna.

 

Jedna z opic zůstala v areálu jihlavské zoo. Druhé byli v patách ošetřovatelé. Nakonec se ji podařilo odchytit po zhruba hodině, když vyšplhala na sloup elektrického vedení.

 

 

Teď už jsou obě opice v pořádku ve svém výběhu. Nejde přitom o jediné jihlavské útěkáře. Třeba před dvěma lety utekl ze zdejší zoo chovný samec antilopy. Splašené zvíře nejdříve pobíhalo mezi paneláky. Musela kvůli němu dokonce zastavovat auta. I tehdy se odchyt podařil.

pez TN.cz