Nevydařený vtip

Z kufru mu visely copánky. Za "únos" aktivistky Grety dostal řidič tučnou pokutu

Drahý vtípek na účet Gréty
Zdroj: TN.cz
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 1. 7. 2020
Téma:

Copánky visící z kufru auta 52letého Němce zaujaly policii. Milovník žertíků využil ikonického účesu 17leté ekoaktivistky Grety Thunbergové a na zadní část auta k vykukujícím copánkům připsal, že žádnou Gretu nikdy neviděl. Že tím odstartuje policejní vyšetřování, zřejmě netušil.

"Greta??? Neviděl jsem…" připsal 52letý muž na své auto hned vedle copánků visících z kufru. To, co německému řidiči připadalo jako skvělý vtip, příliš neuvítali policisté v Horním Bavorsku a Tyrolsku.

 

Ti totiž odstartovali pátrání po oběti únosu. Muž přitom celou záležitost vnímal jen jako satiru. Legrace ho ovšem vyšla draho. Policisté mu uložili pokutu ve výši 1300 eur.

 

 

Důvodem bylo mimo jiné to, že to nebylo poprvé, kdy žertíky stejného muže odstartovaly pátrací akci. Rozsáhlému pátrání v Mittenwaldu a v tyrolském městě Seedfeld, které proběhlo 15. června, předcházela akce v Horním Falcku.

 

 

Tam se 52letý Němec dostal do hledáčku mužů zákona rovněž. A opět na tom nesly vinu tmavé copánky vlající z kufru jeho auta.
 

TN.cz