noční zásah

Z olomouckého hotelu se kvůli požáru evakuovalo kolem 150 lidí

Téma:

Zhruba 150 lidí se v noci na neděli muselo evakuovat z hotelu v Olomouci. Na místo vyrazilo celkem osm jednotek, požár v jednom z hotelových pokojů se naštěstí podařilo uhasit pomocí ručního hasícího přístroje a automatického systému.

Několik minut před jednou hodinou ráno se olomouckým hasičům rozezněl poplach. Na tísňovou linku byl nahlášen požár v hotelu v ulici Jeremenkova.

 

"Operační středisko ihned k místu vyslalo jednotky v II. stupni požárního poplachu. K místu tak z řad profesionálních a dobrovolných hasičů vyrazilo osm jednotek," popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Při příjezdu hasičů bylo už přibližně 150 lidí evakuováno z pokojů, všichni čekali v recepci hotelu.

 

Požár se naštěstí podařilo zlikvidovat ještě předtím, než se rozšířil do dalších pokojů. "Požár byl likvidován pomocí automatického hasebního systému a také za využití ručního hasící přístroje jednoho z ubytovaných. Hasiči provedli průzkum v podlaží po požáru, prostory nebyly nijak výrazně zakouřeny. Po celkové kontrole a vyloučení možných skrytých ohnisek jednotky zahájil odčerpání vody z chodeb poté, co zde účinně zafungovalo automatické hašení," popsal Hošák.

 

 

Celá situace se obešla bez zranění. Příčina požáru je aktuálně v šetření, podle Hošáka šlo ale s velkou pravděpodobností o nedbalost jednoho z ubytovaných při práci s otevřeným ohněm. Škoda zatím odhadnuta nebyla.
 

Související témata:
klma TN.cz