Agresivní zvíře

Z paničky rukojmí. V bytě se zabarikádovala před vlastním psem

Pes držel v šachu svou paničku
Zdroj: Městská policie Pardubice
Pes po odchytu skončil v útulku.
Petr Brzek
Petr Brzek
26.2. 2021 11:05
Téma:

Pardubičtí strážníci jezdí často odchytávat agresivní psy, ale tenhle případ se zcela vymyká. Pomoc zavolala majitelka bytu, kterou držel v šachu vlastní pes. Žena se musela ukrýt za zamčenými dveřmi kuchyně.

Z nejlepšího přítele člověka se nečekaně stal odbojný útočník. “Agresorem byla rok a půl stará fena stafordšírského teriéra, která doma nebyla i s cestou ještě ani den, ale už začala zavádět nové pořádky,“ popisuje začátek příběhu mluvčí Městské policie Jiří Sejkora.


Žena se stala ve vlastním obydlí lovnou zvěří. Před mladou fenkou couvala, až se dostala do kuchyně, odkud nemohla dál. Z obležené místnosti pak zavolala pomoc. Strážníci se velmi brzy objevili pod oknem a začala rozhodně kuriózní záchranná akce. Nejdřív ale museli zpacifikovat čtyřnohého nepřítele.


“Z výšky devíti pater jim přistály do trávy klíče hozené z okna,“ pokračuje Sejkora s tím, že strážníci si sebou do výtahu vzali rovnou odchytové zařízení a taky rukavice.

 


Na agresivní fenu bez zábran strážníci nasadili odchytovou tyč, která zvíře rychle zklidnila. Žena poté mohla opustit svoji skrýš a ukázalo se, že harmonické soužití pod jednou střechou nebude se zvířetem možné. Takže se fenka v krátké době stěhovala podruhé, a to tentokrát do útulku, kde se o dalším postupu musí dohodnout současná majitelka s tou předchozí.

Související témata:
TN.cz