Pátrání

Z radaru zmizel větroň, u Pradědu našli křídlo i lidské ostatky

Petr Zelený
Petr Zelený, Lucie Cochlarová
Aktualizováno 4.11. 2019 20:57

Záchranáři pátrali od pondělního dopoledne po větroni, který zmizel z radaru v okolí Pradědu. Nejprve na zemi našli pouze ulomené křídlo z malého sportovního letounu, později i lidské ostatky

Policisté nicméně zatím nemají jistotu, že našli opravdu tělo zmizelého pilota. Poblíž nicméně ležely doklady pohřešovaného muže.

 

Podle informací TV Nova malé letadlo, pilotovanému osmapadesátiletým mužem, startovalo z letiště Mikulovice v Jeseníkách už v neděli krátce před polednem.

 

"Doteď o sobě nepodal žádnou zprávu a v místě bydliště ani v zaměstnání se nenachází. Do pátrání po pohřešovaném muži byli ihned zapojeni policisté, hlavně ti z Jeseníku. Následně bylo u pracovnice letiště v Mikulovicích zjištěno, že poslední časový údaj k 58letému pilotovi větroně je ze včerejšího dne okolo 13:35 hodin, a to z teritoria obce Ludvíkov na Bruntálsku," popsal v pondělí odpoledne policejní mluvčí René Černohorský.

 

Do okolí Vrbna pod Pradědem tak vzlétl i vrtulník, aby pomáhal s pátráním. Právě jeho posádka objevila už zmíněné ulomené křídlo a další trosky.

 

Malý letoun startující rovněž z Mikulovic spadl také před týdnem, naštěstí jen z malé výšky.

 

TN.cz