Strachují se i jinde

Z rakoviny Karla Gotta je v šoku i svět! Jak o něm píší v médiích?

Karel Gott v OE24
Zdroj: internet
Téma:

Z diagnózy Karla Gotta je v šoku i zahraničí. Nejvíce ho prožívá Německo, kde má mnohonásobný Český Slavík tisíce fanoušků. Za hranicemi je fenoménem například písnička o včelce Máje.

Zpráva o Gottově nemoci se k fanouškům v zahraničí dostává velmi pomalu, i když už ji přinesly největší německé deníky. Obyvatelé sousedních zemí se ale o Karla Gotta zajímají a například v Německu neexistuje téměř nikdo, kdo by ho neznal.


Děti se setkávají s jeho tvorbou prostřednictvím úvodní písně seriálu o včelce Máje, mladá generace zná jeho duet s rapperem Bushidem a ti nejstarší si Gotta pamatují třeba z živých televizních přenosů. Teď mu fandí nejenom kvůli jeho hudbě, ale drží mu palce a přejí, aby se brzy uzdravil."Toho máme moc rádi, je to muž se zlatem v hrdle, jak říkáme," sdělil TV NOVA obyvatel Drážďan. "Myslíme na něj a přejeme brzké uzdravení," dodala jeho manželka. "To je mi moc líto, Karla Gotta jsem vždycky ráda poslouchala a myslím, že patří k nejlepším," říkala další fanynka.


Jiná země, přesto fanoušci Karla Gotta milují stejně jako v jeho domovině. A i tady diagnóza rakoviny všechny mistrovy příznivce velmi silně zasáhla. Karel Gott v Německu pravidelně pořádal koncerty, vydal 120 alb a nazpíval hity, které se stejně jako u nás staly kultovními.


Nejvíc se zprávě o Gottově rakovině pochopitelně věnují v německy mluvících zemích a také na Slovensku. Zpráva se však dostala i do švýcarských, ruských nebo maďarských médií. Informovala o něm například agentura TASS, zpravodajský web Lenta nebo Ukrajinský Online express.Nejčtenější německý deník Bild otiskl zprávu o nemoci Karla Gotta na titulní straně. Více informací pak napsal do článku na 4. straně s nadpisem: Nepříznivá diagnóza, Bojuje o život. Média zpěváka nejčastěji připomínají jeho seriálovým včelím hitem - mezi nimi i švýcarský Blick. Die Welt zdůrazňuje reakce fanoušků, kteří hvězdnému zpěvákovi přejí to nejlepší.


Televize Markíza natočila rozhovor s exprezidentem Rudolfem Schusterem. Vzpomínal v něm na to, jak mu Karel Gott namaloval obraz a osobně ho donesl do prezidentského paláce. Před Vánoci si dokonce společně zazpívali koledy.

epa TN.cz