Nákupní horečka

Z regálů mizí rýže i konzervy. Všeho je dost, uklidňoval Babiš z velkoskladu

Klára Pospíšilová
Klára Pospíšilová
Publikováno 13. 3. 2020
Téma:

Kvůli přibývajícím případům nakažení koronavirem Češi na řadě míst vykupují obchody. Prázdné jsou hlavně regály s trvanlivými potravinami jako jsou těstoviny, rýže a konzervy.

Podle premiéra Babiše je taková panika naprosto zbytečná. V pátek spolu s ministrem Havlíčkem osobně zkontrolovali tři největší distribuční centra velkých obchodních řetězců.

 

Nejdřív ale oba museli projít zdravotní prohlídkou. Teplota třicet šest stupňů, vydezinfikovat ruce a může se jít na kontrolu potravin.

 

"Není žádný důvod k obavám, takže já znovu říkám, prosím vás, kupujte normálně. V žádném případě se nemůže stát, že by nebyly potraviny," apeluje premiér na Čechy.

 

 

Ve skladech velkých obchodních řetězců jsou na výšku zhruba desetimetrové regály, které sahají až ke stropu a jsou narvané k prasknutí."Máme extra směny, tady se pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jsme schopni zákazníky obsloužit, takže dostupnost v našich obchodech je dobrá," těší ředitele komunikace společnosti Ahold Jiřího Marečka.

 

V řadě obchodů jsou stále fronty u pokladen a nákupy za tisíce přetěžují prodavače. Potravin je dost i ve skladech internetových prodejců.

 

 

"Nechceme podporovat paniku a nákupy spekulantů, které snižují dostupnost potravin. Proto jsme u vybraných položek omezili možnost nakoupit v nadměrném množství," uvedl portál Košík.cz.

 

Lidé totiž objednávali i několikasetkilogramové nákupy.

pez TN.cz