móda

Z roušek se stal módní doplněk! Lidé je vyrábí i z plastu

Simona Šimková
Simona Šimková
Publikováno 24. 9. 2020
Téma:

Opětovné zavedení roušek probudilo v lidech kreativního ducha. Ti, kteří musí mít zakryté dýchací cesty celou pracovní dobu, se snaží vymyslet, jak ochránit sebe i okolí, ale zároveň volně dýchat. A lidé také více dbají na to, jak jim rouška ladí k oblečení.

Od respirátorů, bavlněných roušek nebo těch chirurgických se na jaře přešlo na nějaký čas i na ochranné štíty. Pak přišla odmlka. Po ní se teď lidé už k opět zavedené povinnosti staví více kreativně. Například číšníkům na Jižní Moravě se v klasické roušce špatně dýchalo. Přišli proto se zajímavou alternativou.


"Člověk to má na obličeji celý den, v tomhle se dá lépe dýchat,“ tvrdí o roušce z plastu jeden z číšníků.


Inspiraci pro takovou roušku našli v Rakousku, kde ji prý nosí už skoro každý. A v podobném stylu se už některé online obchody připravují i na zimu. Plexisklo zabalily do šály.

 


Pandemie koronaviru změnila zažitá módní pravidla a roušky se staly součástí kolekcí luxusních značek i oděvních řetězců. "Z té paniky, kdy všichni brali cokoliv, tak dnes už se roušky vybírají k oděvům a ladí se do barev,“ potvrdila majitelka módního ateliéru Ilona Donátová.


"Dámy samozřejmě chtějí mít sladěný celý outfit, ale překvapí vás možná, že pánům na tom záleží mnohem víc,“ doplnila módní návrhářka Eliška Prausová.


Výrobci už prý automaticky ke košilím dodávají i látku nejen pro kapesníček, ale i pro roušku. Lidé se zkrátka chtějí nejen chránit, ale také líbit a něčím odlišit. Jak někteří dokazují, díky roušce se můžete stát kýmkoliv. Mít úsměv od ucha k uchu, rovnátka, nebo rovnou čtyři jazyky.

TN.cz