střelba na ulici

Muž rozstřílel auto se ženou, která ho prý odmítla! Utekla na policii

Téma:

Jen pár minut po činu dopadli policisté v Plzni muže, který tam po automobilové honičce několikrát vystřelil na jiné auto a pak se snažil ujet. Použil pravděpodobně plynovou pistoli. Podle informací TV Nova ženu, která jela ve druhém autě, dlouhodobě sledoval.

Bylo pondělí kolem půl desáté večer, když se Nepomuckou třídou v Plzni rozlehlo minimálně pět výstřelů. Pachatel střílel z jedoucího auta na jiné vozidlo. V něm v tu chvíli seděla 29letá řidička. Střelci zřejmě vůbec nevadilo, že zbraň použil přímo pod okny policejní služebny, kde vyděšená žena zastavila a hledala pomoc.

 

Střelec z místa ihned ujel. "Díky spolupráci a komunikaci policistů, kteří toho večera sloužili, byl muž během několika minut vypátrán a následně zadržen," uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová.

 

Má jít o 24letého mladíka, který ženu dobře znal. Podle informací TV Nova ji pronásledoval od jara. Několikrát se jí neúspěšně dvořil, a když ho naposledy odmítla, vytáhl zbraň. Zbraň, ze které se střílelo, policisté poslali na odbornou expertízu.

 

Muže podezřívají hned z několika trestných činů. "Nebezpečné vyhrožování, výtržnictví, poškození cizí věci a pokusu o ublížení na zdraví," vypočítala Rubášová.

 

 

O jakou zbraň se přesně jednalo, zatím policie nechce specifikovat. Potvrdila pouze to, že na její držení nemusel mít povolení a je tedy volně prodejná. Může jít o vzduchovku, plynovku nebo flobertku. I volně prodejnou zbraní ale lehce prostřelíte boční okno auta.

 

"Je to takzvaně vzduchovka, má ráži čtyři a půl milimetrů, používají se ocelové broky, mají vlastně 46 průměr," vysvětlil prodejce zbraní Milan Mařík. Pokud by střelec takovou zbraní opakovaně vystřelil do jednoho místa okna a mířil přitom ženě na hlavu, mohlo to mít pro ni fatální následky.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
hru / Michaela Klárová TN.cz