životní pád

Z šéfky kabinetu je prodavačka: Nečasová čeká na verdikt soudu!

Téma:

Soudkyně Helena Králová z Obvodního soudu pro Prahu ve čtvrtek zamítla doplnění důkazů v kauze Nečasové (dříve Nagyové). Hlavní líčení pokračuje závěrečnými řečmi obhajoby, už v pátek by přitom po dlouhých tahanicích konečně mohl padnout rozsudek. Kauza se ale na bývalé šéfce kabinetu premiéra pořádně podepsala. A stejně tak na Petru Nečasovi.

Jsou to už tři roky, co politickou scénou otřásla kauza, která vedla až k pádu Nečasovy vlády. Bývalá prodavačka v jídelně a později šéfka kabinetu Nagyová byla obviněna z toho, že zneužila vojenské tajné služby ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase.

 

Ačkoli se Nečasová snažila po celou dobu vystupovat na veřejnosti sebevědomě, po zveřejnění těchto informací se její život dramaticky změnil. Nagyovou i Nečase čekal velký pád a nové začátky, které často provázely i změny zevnějšku.

 

S ředitelky kabinetu předsedy vlády se stala živnostnice, která prodává oblečení. Svou blonďatou kudrnatou hřívu nejprve vyměnila za krátké mikádo, s blížícím se konečným verdiktem soudu přišla ale dramatičtější změna - a z Nečasové se stala zrzavá dračice s tetováním.

 

 

Proměnou ale prošel i Petr Nečas. Kdysi předseda vlády nejsilnější pravicové strany se nyní živí poradenstvím a obchodem. Je i pohublý a ustaranější. Svou manželku ale nadále s vervou hájí. Jestli zůstanou spolu, nebo je rozdělí zámek a mříže, by mohlo být jasné už na konci tohoto týdne.

 

Nečasová stále tvrdí, že neprovedla nic nezákonného. "Za šest let společné práce s Petrem Nečasem na Ministerstvu práce a sociálních věcí a na Úřadu vlády nikdy k podobné věci nedošlo. A nikdy nevzniklo podezření, že bych prozrazovala nějaké utajované skutečnosti," řekla dříve u soudu.

 

Na lavici obžalovaných jsou kromě Nečasové dva bývalí šéfové vojenské tajné služby a jeden zpravodajec. Čtveřici hrozí za zneužití pravomoci až pětileté vězení. 

lud TN.cz