Práce pokračují

Z tankodromu znovu dálnice. Opravy D1 jedou dál i v roce 2018

Téma:

Další rok má za sebou generální modernizace dálnice D1. Ta je téměř ve své polovině. 9 úseků už je hotových - dalších 12 se buď staví nebo se stavět začne. V roce 2018 budou muset řidiči projíždět celkem osmi omezeními.

Teď bez omezení a stotřicítkou. Řidiče ale už zjara na D1 čeká znovu peklo. Vrátí se tam stavební stroje a omezení. Opravovat se bude celkem osm úseků. Řidiči v nich budou muset jezdit v zúžených pruzích a maximálně osmdesátkou. Celkem budou omezení roztažená po délce 73 kilometrů.

 

Mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem se bude opravovat čtrnáctikilometrový a mezi Velkým Beranovem a Měřínem dokonce skoro patnáctikilometrový - a tím pádem vůbec nejdelší úsek.


 

Navíc Ředitelství silnic a dálnic plánuje, že na některé úseky nainstaluje měřící kamerový systém, který bude kontrolovat, zda řidiči jezdí povolenou osmdesátkou. Před zimou už kamery více než měsíc měřily rychlost u Velkého Meziříčí. Během této doby porušilo předpisy více než 10 tisíc řidičů. Čekala je tisícikorunová pokuta.

 

Modernizace D1 je skoro ve své polovině. Devět úseků je hotových. Čtyři se opravují. Stejný počet se začne v roce 2018 a zbylé čtyři v roce 2019. Celý projekt by měl stát zhruba 24 miliard korun.

pez, David Pik TN.cz