zázračná záchrana

Z trosek zřícené budovy vytáhli živé dítě. Po čtyřech dnech!

Téma:

Zázračná záchrana - tak lze bezesporu označit nález živé holčičky v sutinách zříceného domu v Nairobi. Jeden a půlleté dítě přežilo pod troskami dlouhé čtyři dny.

Šestipodlažní budova s byty se po silných deštích zhroutila před čtyřmi dny. Stalo se tak v Nairobi v Keni. Neštěstí stálo život nejméně 22 lidí. To jsou ale jen ti, jejichž těla zatím záchranáři objevili. Desítky dalších jsou pod troskami a s ubývajícím časem slábne naděje, že by se je podařilo zachránit živé.

 

I přesto se takový zázrak podařil. Po čtyřech dnech se podařilo ze změti sutin vytáhnout malou holčičku. Byla sice dehydrovaná, ale jinak nezraněná. K ošetření byla převezena do nemocnice. Keňský červený kříž oznámil, že holčičku záchranáři našli ve čtyři hodiny místního času (tj. hodinu po půlnoci středoevropského). Dítě bylo zabalené v dece a leželo v kbelíku.

 

 

Dům, který se zřítil, byl určený k demolici. Jeho majitel Samuel Karanja Kamau byl včera zatčen, protože podle úřadů neměl povolení k pronajímání zchátralé budovy. Ta měla 119 pokojů a v mnoha z nich byli v době zřícení lidé. Prohledávání trosek nadále pokračuje.

Související témata:
tn.cz / gar