PARAGUAY

Z věznice se prokopalo ven 75 vězňů! Ministr nařídil mobilizaci policie

Útěk z paraguayské věznice - 2
Zdroj: Profimedia
Z věznice utekly desítky vězňů
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 20. 1. 2020
Téma:

Obrovské skupině vězňů se podařilo v neděli uprchnout z vězení v Paraguay. Zřejmě se jedná o členy nebezpečného brazilského gangu. Brazílie se bojí, že se pokusí překročit hranici.

Nejméně 75 členů neblaze proslulého brazilského gangu uteklo z vězení ve městě Pedro Juan Caballero v Paraguay. Na místě se našel tunel a asi 200 pytlů s vykopanou zeminou rozmístěných po celách. Informaci přinesla agentura AP.


"Při takovém množství uprchlých vězňů není možné, aby si toho nikdo nevšiml," prohlásila paraguayská státní zástupkyně Reinalda Palaciosová.

 

Policie našla tunel, kterým mohli vězni prchnout:


Paraguayský ministr vnitra Euclides Acevenda prohlásil, že tunel mohl sloužit jen jako krytí nekompetentní ostrahy věznice, která mohla s vězni spolupracovat. Vězňům prý mohla dokonce umožnit odcházet z věznice. Kvůli obřímu útěku zmobilizoval policii.

 


Útěk vzbudil obavy i v sousední Brazílii. Asi 40 vězňů jsou Brazilci a zřejmě se budou chtít do země dostat. "Rozdali jsme jejich fotky a jména pohraniční policii," sdělily brazilské úřady.


Gang Primeiro Comando da Capital patří mezi největší v Brazílii a vznikl v devadesátých letech minulého století ve věznici v Sao Paolo.
 

TN.cz