KARLOVARSKÝ KRAJ

Policisté pátrají po uprchlém vězni! Překonal několikametrový plot

František Nyklas
František Nyklas
Publikováno 25. 5. 2020
Téma:

Policisté z Karlovarska pátrají po 38letém vězni Stanislavu Vackovi, kterému se odpoledne podařilo uprchnout z věznice ve Vykmanově blízko Ostrova. Do pátrání se zapojily desítky policistů, včetně psovodů a policejního vrtulníku.

Policisté v pondělí pročesávali okolí věznice v Karlovarském kraji kvůli trestanci, který odtamtud uprchl. Nemohli vyloučit ani možnost, že měl komplice v autě, se kterým ujel. Ozbrojené hlídky namátkově zastavovaly a kontrolovaly vozidla.


"Je trvale bydlištěm v Ústí nad Labem. Muž je přibližně 185 centimetrů vysoké, hubené postavy a má modré oči. Uprchlý vězeň měl na sobě tmavé montérky, zelenou vestu a na nohou černé tenisky s výraznou značkou Nike," popsala policejní mluvčí Zuzana Týřová.


Poblíž věznice létal vrtulník, podle informací televize Nova má policie svědka, který viděl uprchlého vězně utíkat, a tak se zaměřili právě na dané místo.

 


Vrtulník dál pročesával lesy v podhůří Krušných hor. Policejní psi se snažili zachytit stopu. Podle informací televize Nova měl vězeň překonat několikametrový plot, okolnosti útěku šetří vězeňská služba.


"Vězeň měl volný pohyb a byl zařazen na pracovní pozici zahradníka v areálu věznice. A utekl během práce," přiblížila mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.


Muž si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost a maření úředního rozhodnutí. Na svobodu se měl dostat za čtyři roky. Policie v tuto chvíli nemůže vyloučit, že je ozbrojený.
 

rod TN.cz