cena roste

Z vysoké ceny másla lidé šílí, ušetřit se dá třeba díky sádlu

Téma:

Máslem za šedesát nebo sádlem za dvanáct? Dilema, čím si namazat chleba nebo na čem usmažit řízky v těchto dnech, nabírá na velikosti.

Z vysoké ceny másla lidé v těchto dnech doslova šílí. Dokazuje to video z Uherského Hradiště, které se objevilo na internetu.

 

Jeden z obchodních řetězců dnes zlevnil máslo na 45 korun. V poslední době se totiž cena za kostku másla blíží k šedesáti korunám, lidé tak mohli ušetřit i více než deset korun za čtvrt kilogramu. Máslo mizelo před očima, prodavačky je nestíhaly ani vybalovat z krabic.

 

Levnější alternativou však může být i sádlo. Čtvrt kilogramu stojí do 15 korun. Už naše babičky věděly, že buchty jsou nejlepší právě ze sádla. To se používá i do slaných pokrmů.

 

Řízky smažené na sádle jsou prý mnohem zdravější a chutnější. Sádlo totiž neobsahuje barviva ani dochucovadla. Podle kuchařů se navíc nepřepaluje.

 

 

Hlavní složkou sádla je kyselina olejová, ta má vysoký bod přehřátí a tak vydrží i velmi vysoké teploty, aniž by se měnila kvalita. Můžeme jen doufat, že cena sádla nebude stoupat stejně jako cena másla.
 

Související témata:
Lucie Cochlarová / klma tn.cz / TV Nova