Slovensko

V Tatrách našli obří hromady mrtvých zvířat, stopy vedou do Polska

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 18. 9. 2020
Téma:

Lesníky i veterináře šokoval nález v Tatranském národním parku. Někdo do chráněné oblasti vyvezl zhruba tři tuny zvířecích vnitřností, kůží i hlav. Případem se zabývají kriminalisté. Pozor! Video není vhodné pro slabší povahy!

Vyšetřovatelé pracují i s variantou, že skládku zvířecích zdechlin nemusel založit nikdo z místních obyvatel. Lesníky na hromadu pozůstatků domácích zvířat upozornil odporný zápach.

 

"Byly tam části těl, hlavy, kosti a toto vše ve značném stádiu rozkladu. Ten zápach se šířil na stovky metrů," vyjádřil se pro slovenský portál tvnoviny.sk jeden z pracovníků Tatranského národního parku.

 

 

Ten, kdo skládku založil, se podle informací slovenských médií ani neobtěžoval zajít hlouběji do lesa. Obavy zřejmě dotyčný neměl ani z toho, že by horu mrtvých zvířat prozradil zápach. Odpad byl totiž vysypaný hned za hranicí parku, vedle cesty.

 

Byly ho tři tuny. Ilegální skládka rozčílila také šéfa slovenské veterinární správy. "Je to arogance a drzost. Hraničí to s bezcitností vůči životnímu prostředí," zuřil. Navíc nešlo o první takový nález.

 

 

Zhruba před měsícem se ve Ždiaru na Popradsku našlo asi pět tun zvířecích zdechlin. Lesníci zbytky zvířat na vlastní náklady poslali do kafilerie. Báli se, že by pach tlejících těl přilákal medvědy z celého národního parku.

 

Kdo odpad do Vysokých Tater vyvezl, se zatím neví, vyšetřovatelé však mají stopu. V uchu jedné z ovcí našli polskou značku. Lesníci i veterináři požadují exemplární tresty pro ty, kteří skládku založili. Policisté jsou v úzkém kontaktu s polskými kolegy a po viníkovi či vinících pátrají.

TN.cz