komplikace v dopravě

Za dvě hodiny 14 nehod! Řidiče na Vysočině potrápilo náledí, D1 stála

Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 13:21
18.3. 2021 8:05
Téma:

Policisté z Vysočiny ve čtvrtek od brzkého rána vyšetřují řadu dopravních nehod. Silnice pokryl sníh a některé úseky jsou navíc zledovatělé. Od šesté hodiny se stalo nejméně 14 nehod. Dálnici D1 na 127. kilometru uzavřela hromadná nehoda.

Řidiči na Vysočině by měli být ve čtvrtek obzvlášť opatrní. Silnice pokryl sníh a místy se navíc tvoří náledí. Hasiči jezdili k nehodám prakticky celou noc a podle všeho je ještě další výjezdy čekají. "Od půlnoci jsme v Kraji Vysočina zasahovali již u šesti dopravních nehod," informovali na sociálních sítích.

 

A statistiky policie jsou ještě horší. "Dnes, v době mezi šestou a osmou hodinou ráno, přijali policisté na Vysočině oznámení o čtrnácti dopravních nehodách. Dále jsme přijali několik oznámení týkajících se komplikací na komunikacích, zejména zhoršené sjízdnosti," sdělila TN.cz policejní mluvčí Jana Kroutilová.

 

 

Podle prvotních zpráv se naštěstí nehody obešly bez vážnějšího zranění. Na některých místech ale zásahy ještě probíhají, a není tak vyloučené, že tyto informace policie později upraví.

 

Kvůli hromadné nehodě byla na několik hodin uzavřena dálnice D1. "Před pátou hodinou došlo na 127. kilometru k havárii vozidla, následně okolo půl sedmé ráno zde došlo k další dopravní nehodě s účastí tří vozidel," vysvětlila Kroutilová s tím, že se zranil jeden člověk. 

 

 

V současné době je úsek s opatrností průjezdný, kolona, která zde vznikla, se rozjíždí. "Je nutné dbát zvýšené opatrnosti, plně věnovat pozornost provozu a být připravený zareagovat na případnou vzniklou situaci," upozornila mluvčí.

 

O několik hodin dříve už byla D1 neprůjezdná ve stejném směru u Ostředku, kde se srazil kamion s dodávkou. Tato nehoda se obešla bez zranění.

 

Po sedmé hodině ráno pak policisté přijali oznámení o srážce vozidla s vlakem u obce Vesce u Moravských Budějovic. I tady podle všeho sehrála roli namrzlá vozovka. Nikdo se nezranil.

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz