Napoleonův ostrov je k mání

Napoleonův ostrov je k mání! Je levnější než malý byt v Londýně!

Stack Rock Fort - 1
Zdroj: Profimedia
Téma:

Milovníci tajemných míst a soukromí! Máme pro vás skvělý tip! Co si pořídit vlastní ostrov v Anglii, který pro vás postavil Napoleon a vyjde vás na méně než jednopokojový byt v centru Londýna?

Ostrov Derelict Stack Rock Fort si vymyslel sám Napoleon a sloužil k obraně Británie. Základy stavby se mapují mezi lety 1850 až 1852. Významný je svým úžasným výhledem a kanónovými oblouky. V roce 1859 se ještě poupravilo pár věcí a stavba byla dokončena.

 

Stack Rock byl jednou ze základních pevností pro obranu Británie a bránil Královský námořní přístav v Pembroke Dock.

 

Ostrov-dům je postaven do tří podlaží s točitými schodišti, které vedou ke kanónovým obloukům a pokojům na spaní. Výhled z ostrova bude mít budoucí majitel ze všech stran a hlavní atrakcí bude kouzelný pohled na zátoku Mildford Heaven. 

 

Zajímavostí a záhadou je, že ostrov je v prodeji už podruhé. V roce 2015 byl naceněn na 150 000 liber, ale nepodařil se prodat.

 

 

GALERIE: Stack Rock Fort

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Stack Rock Fort - 1

 

Své o tom ví Pan Purplebrick, který se o prodej soukromého sídla stará a sám prozradil. "Předcházející zájemci chtěli pevnost proměnit na komerční rezidenci s odkazem na zachování hlavních stavebních prvků a historie," vysvětluje záměr a tají důvod, proč se nakonec prodej nepovedl.

 


Další záhadou je cena! Derelict Stack Rock Fort totiž vyjde levněji než koupit byt v Londýně. Průměrná cena bytů v britské metropoli se pohybuje kolem 471 944 liber, což je v přepočtu kolem 13 686 376 Kč a cena ve Walesu asi 152 998 liber, tedy 4 436 942 korun.

 

Uvidíme, kdo si nemovitost za 11 600 000 Kč koupí. Ostrov se rozprostírá uprostřed ničeho a je dokonalým útěkem pro někoho, kdo hledá absolutní soukromí. Třeba jste to právě Vy!

mk TN.cz