Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2018
utopení ve vaně

Za brutální týrání psů dostal rok ve vězení, lidé chtějí přísnější tresty

Jan Kořalka u soudu v roce 2004
Zdroj: Profimedia

Muž, který v Praze týral štěňata, stráví rok ve vězení. Městský soud v úterý potvrdil dřívější rozhodnutí, když zamítl tyranovo odvolání. Jan Kořalka jedno štěně utopil ve vaně. Druhému pak roztříštil nohu, zvíře bude mít trvalé následky. Lidem ale přijde trest směšný a volají po celkovém zpřísnění.

Jan Kořalka stanul opět před soudem kvůli týrání dvou psů. První štěně nechal utopit ve vaně. Napustil ledovou vodu a stěně do ní hodil. Z koupelny pak odešel a vrátil se až ve chvíli, kdy už bylo zvíře po smrti.

 

"Věděl, že pes – štěně – se v hluboké studené vodě rychle podchladí, vysílí, a tedy utone, přičemž z celé události pořídil mobilním telefonem fotografie, které postupně zaslal své přítelkyni na mobil," cituje část rozsudku portál České noviny.

 

Jen o několik týdnů později pak na stejném místě zaútočil Kořalka na dalšího psa a brutálně mu zlomil jednu nohu. Zvíře muselo na operaci a následky si ponese celý život.

 

Kořalka se k činu přiznal, trest se mu zdál neadekvátní a chtěl ho snížit, s tím ale soud nesouhlasil.

 

 

A proti výši rozsudku se bouří i mnoho lidí. "Rozhodnutí soudu respektuji, ale rok je málo. Navrhujeme do trestního zákona zpřísnění sazby za týrání zvířat," uveřejnil Miroslav Kalousek na Facebooku.

 

Pod příspěvkem se okamžitě strhla diskuze, mnoho lidí souhlasí s tím, že tresty jsou příliš mírné. "Jeden rok je žalostně málo," reagovala na sociální síti Romča a další jí dávali za pravdu.

 

 

Ozvali se ale i kritické hlasy, podle kterých je české soudnictví nevyvážené. "Za týrání žen podmínka a za psa rok. Mám ráda zvířata, ale mají větší práva jak lidi," myslí si Veronika G. a nebyla jediná. "Za znásilnění se u nás dávají podmínky. A vaše bývalá poslankyně a stále členka Nina Nováková bojuje proti Istanbulské úmluvě. Není něco špatně spíš zde?" ptá se Jan P. pod příspěvkem.

klma TN.cz