rozhodnutí soudu

Za brutální vraždu servírky padl výjimečný trest, muži hrozilo i doživotí

Obviněný muž z vraždy barmanky
Zdroj: TV Nova
Martin Klícha
Martin Klícha
3.10. 2020 12:02
Téma:

Táborský soud odsoudil za brutální vraždu servírky v Humpolci Romana F. k výjimečnému trestu. Hrozilo mu i doživotí. Na rozhodnutí soudu, které je zatím nepravomocné, upozornil denik.cz.

Soud v Táboře v pátek řešil brutální vraždu servírky, která byla ubodána v restauraci v Humpolci loni v prosinci. Podezřelého se podařilo zadržet hned následující den po činu. Odsouzeného, kterým je Roman F., poslal soud na 29 let a 10 měsíců do vězení, uvádí Pelhřimovský deník.

 

Rozsudek zatím není pravomocný, k trestu navíc soud uložil muži zabezpečovací detenci, kterou by měl Roman F. nastoupit po propuštění z vězení. Podle soudu a znalců totiž trpí sadisticko-nekrofilními sklony.

 

Odsouzený se k vraždě servírky nepřiznal, v den vraždy v restauraci byl, nic si prý ale kvůli opilosti nepamatuje. Při prvním výslechu měl uvést, že nebude odpovídat na otázky a nepůjde se ani léčit. To byl jeden z důvodů k zabezpečovací detenci po výkonu trestu.

 

 

Pachatel podle portálu denik.cz zasadil oběti na devadesát bodnořezných ran po celém těle včetně genitálií. V obličeji jich patologové napočítali 37. Mělo se jednat o velmi brutální čin, problematická je tak podle znalců pachatelova resocializace (opětovný návrat do společnosti).

 

Celá událost se stala v noci z 12. na 13. prosince v restauraci v centru Humpolce. Muž měl v podniku popíjet s zůstat tam jako poslední se servírkou. Tu nalezli mrtvou následující den.

 

Na reportáž TV Nova o celém případu se můžete podívat zde:

TN.cz