Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

brutální čin

Za dvojnásobnou vraždu v Břeclavi padlo obvinění, muž se s oběťmi znal

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 16.8. 2019 11:38

Kriminalisté výrazně pokročili při vyšetřování brutální dvojnásobné vraždy v Břeclavi. Obvinili 29letého muže, který do domu obětí přišel krást. Narazil tam však na muže a ženu, které ubodal. Z místa pak odjel na kole. Podle policistů se s obětmi znal.

Z dvojnásobné vraždy v Břeclavi policisté obvinili 29letého muže, který byl v minulosti už několikrát souzen za krádeže, ale i násilné chování. S obětmi se znal, byl s nimi už dříve v kontaktu.

 

"Na místě činu bylo při ohledání zajištěno více než sto stop. Rozsah zranění obou obětí byl značný, neměly šanci útok přežít. Obviněný útočil bodnořezným nástrojem," uvedli jihomoravští policisté.

 

Muž do domu obětí přišel krást, přitom na ně ale narazil. Pravděpodobně nechtěl, aby ho muž a žena nahlásili na policii - rozhodl se je proto zabít. Poté z místa odjel na kole.

 

K vraždě se muž přiznal, po obvinění ale odmítl vypovídat. Za zvlášť závažný trestný čin mu nyní hrozí 15 až 20 let ve vězení, případně dokonce výjimečný trest.

 

 

Tělo 89letého muže našel jeho syn v úterý 6. srpna, vedle mrtvého seniora ležela i jeho 50letá partnerka. Oba měli na těle bodné rány. Výsledky pitvy ukázaly, že dvojice byla zavražděna mezi pondělní 20. hodinou a úterní 14. hodinou.

 

Podle sousedů byl senior nekonfliktní člověk, který neměl žádné nepřátele. "Byl hrozně příjemný, hodný, všem pomáhal," popsala ho sousedka. Muž byl prý velmi spořivý, zřejmě proto si jej 29letý muž vyhlédl jako oběť loupežného přepadení.

TN.cz