Unikátní selfie

Za fotky na téhle pláži hrozí trest smrti! Místní turisty překvapili

Pláž na ostrově Phuket
Zdroj: Profimedia
Turisté se na pláži fotí s letadly
Téma:

Turistů, kterým hrozil za fotografování na thajské pláži Mai Khao až trest smrti, se zastali místní obyvatelé. Lidé se fotí s letadly, které prolétávají nad pobřežím v nízké výšce. Podle letiště tak rozptylují pozornost pilotů, a proto chtěly úřady zakázat vstup na část pláže.

Úřadům v populární destinaci došla trpělivost s turisty. Lidé cestovali na thajský ostrov Phuket, aby si udělali neobvyklou fotku na pláži Mai Khao. Letadla z blízkého letiště nad ní prolétávají v opravdu nízké výšce. Turisté si tak pořizovali selfie, na kterých se strojů "dotýkají".

 

Minulý týden ale vedení letiště varovalo, že turisté rozptylují piloty a zvyšují tak šanci, že se stane nějaká letecká katastrofa. Úřady proto plánovaly zavést tresty za vstup na část pláže, která by byla uzavřena. Lidem by mohla za focení hrozit vysoká pokuta, případně vězení či nejvyšší trest.

 

"Maximální postih je trest smrti," citoval portál Daily Mail náměstka ředitele místního letiště Wichit Kaeothaithiam. Letiště chce, aby pláž byla součástí ranveje a platil na ni stejně přísný zákaz vstupu.

 

 

Proti tomu se ale postavili místní obyvatelé, podle kterých by podobný zákaz všechny návštěvníky odradil a snížil turismus v oblasti na minimum. "Chci, aby na nás letiště myslelo a podporovalo místní podnikatele," uvedl jeden z obchodníků Winai Sae-io.

 

Letiště argumentuje tím, že turismus a bezpečnost musí být v rovnováze. Podle náměstka letištního ředitele bude muset nová pravidla schválit ještě Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Zda zákaz vstupu na část pláže prosadí, zatím není jasné.

epa TN.cz