Karlovy Vary

Za lékařem nešel. Muž v poliklinice urval televizi, dlouho si ji neužil

František Nyklas
František Nyklas
Aktualizováno 12:49
27.1. 2020 12:37
Téma:

Podle policistů z celé republiky se cílem zlodějů stávají velmi často nemocnice a zdravotnická zařízení. Další z mnoha případů krádeží řešili policisté v Karlovarském kraji. Zadrželi zloděje, který se pokusil krást televizory na chodbě karlovarské polikliniky.

Jak policisté po zadržení pachatele zjistili, nekradl poprvé. Tentokrát si vybral karlovarskou polikliniku, kde se za plného provozu pokoušel ukrást televizor připevněný ke zdi. S přístrojem lomcoval, ale uvolnit se mu ho nepodařilo. Vše zachytily průmyslové kamery. Muž z Chebska to ale nevzdal. Nechtěl odejít s prázdnou.

 

"Na jiné chodbě se o to pokusil znovu a tentokrát už úspěšně. Televizi měl odpojit od kabelů, odmontovat ji ze zdi a odejít s ní k toaletám, kde si ji připravil za okno," popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

 

Schovaný televizor ale včas objevil jeden z pracovníků zdravotnického zařízení. Polikliniky a nemocnice se stávají podle policistů častým terčem zlodějů. Ti sází na to, že krást ve zdravotnických zařízeních by mohlo být snazší než třeba v obchodech.

 

 

To zloděj z Chebska koneckonců zkoušel se svým kumpánem také. V karlovarském supermarketu se snažil ukrást elektroniku, ale byl přistižen pracovníkem ostrahy. Na svědomí má i další krádeže.

 

Podle policie měl způsobit škodu za 70 tisíc korun. V případě odsouzení mu tak hrozí až dva roky vězení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz