rozhodnutí soudu

Šéf lesů v Lánech má jít na tři roky do vězení. Kvůli manipulaci se zakázkou

Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 20:20
7.5. 2021 9:48
Téma:

Kladenský soud v pátek rozhodl o vině šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka. Za manipulaci se zakázkou ho poslal na tři roky do věznice s ostrahou, dostal čtyřletý zákaz činnosti a pokutu. Platit bude muset i firma Energie stavební - báňská (ESB). Její manažer Libor Tkadlec vyvázl s podmínkou. Všichni obžalovaní od začátku vinu odmítají. Rozsudek je nepravomocný.

Kladenský soud v pátek rozhodl v kauze manipulace se zakázkou Lesní správy Lány. Hlavním obžalovaným byl její šéf Miloš Balák, kterému státní zástupce v dubnu navrhl čtyřletý trest vězení, zákaz činnosti a pokutu.

 

Kladenský soud ho za manipulaci se zakázkou poslal na tři roky do věznice s ostrahou, navíc šéfovi lánských lesů udělil čtyřletý zákaz činnosti a pokutu. 

 

Firma Energie stavební - báňská má zaplatit přes pět milionů korun a několik let se nesmí účastnit veřejných zakázek. Její manažer Libor Tkadlec také zaplatí, navíc dostal i podmínku. 

 

 

Projednávaná zakázka byla v hodnotě zhruba 200 milionů korun a týkala se druhé etapy zajištění a odvodnění svahů v Lánské oboře kolem vodní nádrže Klíčava. Podle obžaloby se vše mělo odehrát přibližně před pěti lety.

 

Podle státního zástupce obžalovaní mohli přinejmenším ovlivnit obsah projektové dokumentace a díky postupu Baláka získala zakázku firma ESB. 

 

Více o případu v reportáži zde:

:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz