Soud rozhodl

Za nenávistné komentáře pod fotkou prvňáčků dostal autor podmínku

Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Martin Kočárek
16.7. 2020 13:40
Téma:

Teplický soud potrestal podmínkou 16 měsíců s odkladem na tři roky autora komentářů pod fotografií dětí na sociální síti. Obžalovaný Vítězslav K. pod fotku psal narážky na plynové komory a urážky v souvislosti s romským původem dětí. Původně ho soud žaloby zprostil.

Vítězslav K. v roce 2017 na facebooku komentoval fotografii třídy prvňáčků z jedné z teplických škol. Na té byly romské a arabské děti, a právě jejich původ se stal terčem jeho útoku.

 

Neodpustil si narážky na plynové komory v souvislosti se jménem školy. Na sociální síti také podle žalobce sdílel příspěvky s nacistickou tématikou. Loni soud Vítězslava K. původně žaloby zprostil.

 

 

Důvodem bylo, že se nepodařilo prokázat, že majitelem účtu Vita Kroupa byl právě on. Na základě odvolání státního zástupce ale krajský soud rozhodnutí zrušil. Teplický soud musel dodatečně vyslechnout ty, které měl uživatel Vita Kroupa mezi přáteli na facebooku.

 

Znovu putoval k výslechu také obžalovaný Vítězslav. U prvního soudního líčení přítomný nebyl, v minulosti ale to, že je autorem komentáře, přiznal. Udělal to dokonce ještě před zahájením trestního stíhání, soudkyně tak k jeho výpovědi při loňském procesu nemohla přihlédnout.

 

 

Vítězslavu K. za podněcování k nenávisti vůči skupině osob, omezování jejich práv a svobod a za sympatizaci s hnutím směřujícím k potlačení práv a svobod člověka hrozily až tři roky za mřížemi.

TN.cz