Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

otřesný případ

Za odtržení páteře a smrt dítěte lékaři nemohli, potvrdily úřady

Slovensko se stále vzpamatovává z děsivého případu miminka, které zemřelo při porodu. Dítě se zaseklo v pánvi, lékaři tak museli dělat vše, co bylo v jejich silách, aby mu pomohli. Podle rodičů přetrhli dítěti páteř, to ale odmítla vyšetřovací komise. Úřady nyní potvrdily, že za úmrtí nemocnice nemohla, nečekané komplikace měly nastat také kvůli tomu, že rodička nespolupracovala.

Noční můra každého rodiče se bohužel stala v případě manželů Januvových skutečností. Jejich dítě se během porodu zakleslo rameny v pánvi a nemohlo se dostat ven. Lékaři dělali vše, co bylo v jejich silách, dítě bohužel v nemocnici zemřelo.

 

Miminku podle rodičů lékaři přetrhli páteř, to ale odmítla vyšetřovací komise, podle které došlo ke zranění až po smrti. K radikálnímu vyjmutí plodu po jeho úmrtí museli lékaři přistoupit, aby matce zachránili život.

 

To nyní potvrdil také Úřad pro zdravotní péči , který podobné případy a stížnosti prošetřuje, uvádí portál TVNoviny.sk.

 

 

Podle závěrů úřadu nečekané komplikace při porodu nastaly také kvůli tomu, že rodička s lékaři nespolupracovala, protože si během porodu stoupala a dávala nohy k sobě.

 

S tím se ale rodiče nechtějí smířit, podle otce je všechno zfalšované, kvůli tomu si chtějí nechat vypracovat vlastní znalecký posudek. Případ i nadále vyšetřuje policie.
 

klma TN.cz