Povedení manželé

Manželé prodávali léky na internetu, policie u nich našla milion v hotovosti

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
10.7. 2020 14:02
Téma:

Levně nakupovali, draze prodávali. Pražští kriminalisté si v úterý přišli pro manžele z Pardubicka, kteří od roku 2018 kšeftovali s léky s psychotropními látkami na internetu. Na účtě jim přistávaly statisíce, přesto po celou dobu pobírali sociální dávky.

Pro kriminalisty byla dvojice už známou firmou. Těsně předtím, než nelegální byznys rozjeli po celém Česku, je trestně stíhali za podobné počínání na Pardubicku. Podle policie však tehdy brali jen peníze a slíbená léčiva "zákazníkům" nedodávali. Od roku 2018 léky skutečně prodávali.

 

"Na různých internetových portálech nabízeli léky jako Apo-zolpidem, Neurol, Diazepan, Xanax, Lexaurin, Hypnogen, Stilnox a Tramal," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Lidem z Pardubic a okolí je prý předávali osobně, na zbytek adres je posílali poštou.

 

"Recepty si obstarávali od svých obvodních lékařů, příbuzných nebo dalších osob. Za zlomek prodejní ceny pak léky nakupovali v lékárnách," doplnil Rybanský s tím, že dvojice pobírala i sociální dávky. 

 

 

Peníze z prodeje léků ukládali na bankovní účet založený na jméno jejich známého. Sázka na anonymitu ale nevyšla. V úterý si pro ně přišla pražská kriminálka. Podle Rybanského se při domovní prohlídce našel více než milion v hotovosti v různých měnách, ale také léky nebo poštovní složenky a podací lístky.

 

"V případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy," uzavřel Rybanský. V případě odsouzení mohou manželé skončit až na 10 let za mřížemi.

 

GALERIE: Vydělali přes milion na nelegálních lécích

1
/
9
Zdroj: Policie ČR
Manželé nelegálně prodávali léky na internetu, vydělali přes milion - 2

Související témata:
TN.cz