nedodržování opatření

Za otevřenou hospodu 10 tisíc, pro Prymulu a Faltýnka méně. Padají pokuty

Jan Zálužský
Jan Zálužský
21.2. 2021 21:44
Téma:

Za porušování vládních opatření padají peněžité tresty. Třeba restauratér Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, dostal sankci 10 tisíc za opakované otevření restaurace. Tři tisíce musí zaplatit i Roman Prymula s Jaroslavem Faltýnkem, kteří se sešli 21. října v restauraci na Vyšehradě.

Bývalý poslanec a současný pivovarník Jiří Janeček patří k těm, kteří od prosince nerespektují vládní nařízení. Restauraci měl otevřenou i tuto neděli.

 

"Přišla mi pokuta ve výši deset tisíc za porušování protipandemických opatření vlády. Na druhou stranu je vidět, že tam jsou lidé, kteří s námi soucítí - ta pokuta mohla být daleko větší," myslí si Janeček.

 

"Panu Janečkovi byla udělena pokuta za porušování opatření v době nouzového stavu. O výši rozhoduje správní orgán," přidala krátký komentář mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová. Provozovatel restaurace s pokutou nesouhlasí a chystá se bránit.

 

 

Informace o skončeném šetření a pokutě dorazila i na adresu epidemiologa a někdejšího ministra Romana Prymuly a také poslance Jaroslava Faltýnka (ANO). Oba neměli po tajemné schůzce v restauraci na Vyšehradě zakryté dýchací cesty a nedodržovali rozestupy. Podle pražských hygieniků jim nebyl prokázán úmysl. Oba zaplatí stejnou částku.

 

"U pana Faltýnka bylo vyhodnoceno, že vzhledem k tomu, že to je veřejně známá osobnost, tak byla stanovena pokuta ve výši 3000 korun," uvedla šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

 

S udělením pokuty má zkušenost i bývalý poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten za svůj prohřešek nedávno tři tisíce korun už uhradil. "Pravidla platí pro všechny stejně, dopustil jsem se toho, tak jsem to zaplatil," vzkázal.

 

 

Bývalý prezident Václav Klaus neměl ochranu úst během projevu 28. října u Obecního domu. Dostal pokutu 10 tisíc korun. Podle hygieniků totiž jednal úmyslně.

 

Od Jaroslava Faltýnka i Romana Prymuly se redakce TV Nova snažila celý den sehnat vyjádření, ale nereagovali.

pez TN.cz