Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.11. 2018 13:13
Tragédie ve Vilémově

Za pád mostu, při kterém zemřeli čtyři lidé, padl u soudu trest!

Zdroj: TV Nova

Stavbyvedoucí firmy Bögl & Krýsl Josef Spour má jít podle havlíčkobrodského soudu na čtyři roky do vězení za pád mostu ve Vilémově, při němž v roce 2014 zemřeli čtyři lidé. Soud mu také zakázal činnost stavbyvedoucího.

V případu je včetně Spoura obžalováno celkem deset lidí, jsou mezi nimi zástupci firem, dozoru i zadavatele. Zbylých devět lidí ovšem soud osvobodil s odkazem na to, že se nepodařilo prokázat, že by zavinili to, co se uvádí v obžalobě Podle soudce Spour nezajistil celoplošné podepření mostu a nereagoval na vznikající nebezpečí.


Pád rekonstruovaného silničního mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku si 4. září 2014 vyžádal čtyři oběti. Osudové odpoledne pracovala pod mostem ve Vilémově šestice dělníků.


Tři Češi a tři Slováci právě připravovali podpěry pro klenbu mostu, když se most rozlomil v půlce. Několik tun betonu, kamení a hlíny připravilo na místě o život čtyři lidi. Mrtví byli uvězněni pod těžkými kameny, které je zatlačily do bahna.

 


Podle zasahujících hasičů neměli šanci na přežití. Tragédii přežili dva muži ze Slovenska. Jeden z nich utrpěl pouze šrámy, zatímco jeho těžce zraněného kolegu zavaleného do půli těla záchranáři vyprošťovali čtyři hodiny a po rozsáhlých zraněních je v plném invalidním důchodu. Na místě neštěstí zasahovalo kolem 70 hasičů, 25 policistů a záchranáři.

 

Pusťte si reportáž z loňského října

 

tn.cz / ČTK