rekondiční pobyt

Za prezidentem Zemanem do nemocnice přijela manželka a dcera

Miloš Zeman při nástupu do nemocnice s dcerou
Zdroj: Profimedia
Miloš Zeman při nástupu do nemocnice s dcerou
Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Aktualizováno 20.10. 2019 16:00
Téma:

Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne ukončil svůj čtyřdenní rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Před 11. hodinou za nímpřijela jeho manželka Ivana a dcera Kateřina.

Miloš Zeman nastoupil do nemocnice ve čtvrtek po poledni. Doprovázela ho jeho dcera Kateřina a samozřejmě také ochranka. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka se nejednalo o žádnou akutní záležitost, ale o odpočinkový pobyt v nemocnici.

 

Zeman byl v nemocnici nakonec čtyři dny. Očekávalo se, že bude právě v neděli odpoledne propuštěn. A to se potvrdilo.

 

Miloš Zeman přitom na konci září absolvoval pravidelnou důkladnou lékařskou prohlídku, kdy lékaři řekli, že prezident je, kromě lehké dehydratace a známek únavy, zdravotně v pořádku. "Myslím, že je to dobrá zpráva pro všechny, když je prezident republiky zdráv,“ řekl ředitel nemocnice Miroslav Zavoral.

 

 

Prezident trpí cukrovkou a s ní spojeným onemocněním nervů nohou, kvůli kterému nemá cit v nohou od kotníků dolů. Lékaři těsně před prezidentskými volbami v roce 2018 prohlásili, že se kromě neuropatie nohou těší dobrému zdraví, a to jak fyzickému, tak i psychickému.

 

Podívejte se na reportáž, jak Miloš Zeman nastupoval do nemocnice: 

TN.cz