Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Chce půl milionu

Muž žaluje Tesco. Prý mu tam prděli do obličeje!

Tesco
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto

Soud v Londýně řeší opravdu kuriózní případ - zaměstnanec žaluje supermarket Tesco kvůli tomu, že mu jeho kolega pšoukl do obličeje. Podle jeho právníka se jedná o rasistický útok.

Dvaačtyřicetiletý muž pákistánského původu tvrdí, že je v práci šikanovaný, protože je muslim, a nepříjemný incident byl jen dalším z řady projevů nevhodného chování, které musí ve svém zaměstnání snášet. Po kolegově pšouku mužova trpělivost přetekla a žaloval Tesco kvůli obtěžování a rasové diskriminaci.

 

Tesco tvrdí, že na záznamech nenašlo žádné důkazy, které by podpořily obvinění. Soudu předcházela stížnost u zaměstnavatele na začátku letošního roku, ale vedení obchodního řetězce žádnou rasovou diskriminaci neodhalilo a prohlásilo, že se jednalo pouze o vtip.

 

Podle právníka to ale bylo nežádoucí chování, které dotčeného muže ponížilo. Je přesvědčený, že to byl útok na jeho důstojnost, který měl naznačit, že pákistánský muž pochází ze smradlavého prostředí. Jako odškodnění požaduje 20 tisíc liber, což vychází na více než půl milionu korun.

 

 

"Ve Tescu jsou všichni vítáni bez ohledu na pohlaví, rasu nebo vzdělání," uvedl mluvčí společnosti Tesco pro deník Mail Online. "Nejsme schopni se vyjádřit k probíhajícímu soudnímu řízení ani ke zvláštnostem tohoto případu," dodal.

sei TN.cz