ROK S KORONAVIREM

Za rok máme už třetího ministra zdravotnictví, končili úředníci i policejní ředitel

Adam Vojtěch a Jan Blatný
Zdroj: TV Nova
Adam Vojtěch a Jan Blatný
Roman Dolejský
Roman Dolejský
1.3. 2021 5:20

Za posledních 12 měsíců, kdy se po Česku šířil koronavirus, znamenal také konec pro dva ministry zdravotnictví, vysoké státní úředníky a další veřejné osobnosti. Podívejte se na jejich seznam.

Už loni v březnu skončila hlavní hygienička a náměstkyně ministra zdravotnictví Eva Gottvaldová. "Důvodem je, že podle našeho názoru paní hlavní hygienička nezvládla práci a svou pozici,“ řekl tehdy premiér Andrej Babiš (ANO). Gottvaldová skončila k 12. březnu, nahradila ji ředitelka středočeské hygienické stanice Jarmila Rážová. Více se dočtete v tomto článku na TN.cz.

 

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který byl v úřadu od 13. prosince 2017, rezignoval 21. září 2020. " Chci tím vytvořit prostor k řešení epidemie koronaviru, která nás ještě určitě nějaký čas bude provázet," ozřejmil tehdy Vojtěch. Zůstal nadále poslancem.

 


Vojtěcha nahradil epidemiolog Roman Prymula. Ten však na svém postu vydržel jen něco přes měsíc – do 29. října. Vaz mu zlomila kauza Rio´s, kdy se Prymula a další lidé sešli v restauraci na Vyšehradě. Kvůli kauze skončil jako místopředseda ANO i poslanec Jaroslav Faltýnek, a to již 23. října. Více se dočtete v tomto a v tomto článku na TN.cz.


Roman Prymula od 23. listopad 2020 do 18. února 2021 fungoval jako poradce předsedy vlády pro zdravotnictví. Poté, co se zúčastnil fotbalového zápasu, jej premiér Babiš odvolal.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o konci Romana Prymuly jako Babišova poradce:


Na ministerstvu zdravotnictví se na vysokých postech střídali lidé jako apoštolové na orloji. Odešel například náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, národní koordinátor pro vakcinaci Zdeněk Blahuta, epidemiolog Rastislav Maďar a další. Přehled jmen najdete v tomto článku na TN.cz.

 


Ředitel Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Pavel Březovský skončil letos 14. ledna ve spojitosti s přednostním očkováním zaměstnanců ústavu a jejich příbuzných. Březovský byl ředitelem od roku 2018.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o rezignaci Pavla Březovského:


Poté, co se zúčastnili oslavy bývalého politika ČSSD Petra Bendy v Teplicích, skončili poslanec Milan Hnilička (za ANO) k 26. lednu 2021 a ředitel liberecké krajské policie Vladislav Husák k 1. únoru 2021. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.
 

TN.cz