pád mostu

Za smrt osmi lidí u Studénky nikdo nemůže! Soud osvobodil všech 10 lidí

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 6.11. 2019 20:50
Téma:

Po více než deseti letech od jedné z největších železničních katastrof v Česku, při které přišlo o život osm lidí a dalších 95 se jich zranilo, se soud rozhodl už podruhé zprostit viny všech deset obžalovaných. Pád mostu před vlak ve Studénce ve středu projednal okresní soud v Novém Jičíně.

Státní zástupce opět požadoval nepodmíněné tresty od tří do šesti let pro všech deset obžalovaných. "V návrhu obžaloby byla zohledněna i délka trvání hlavního líčení," uvedl žalobce Aleš Kopal.


Obžalovanými byli tři pracovníci generálního dodavatele stavby (současná Eurovia), pět pracovníků subdodavatele - firmy Bögl & Krýsl, jeden zaměstnanec Správy silnic Moravskoslezského kraje, který dohlížel na celou stavbu a jedna osoba samostatně výdělečně činná, která pracovala pro subdodavatele.

 

Státní zástupce Aleš Kopal tvrdí, že vina byla prokázána především díky řadě znaleckých posudků, které odhalily a poukázaly na celou řadu pochybení.

 

Železniční nehoda na hlavním koridoru mezi Ostravou a Olomoucí ve Studénce na Novojičínsku, stála v srpnu 2008 život osm lidí. Další téměř stovka cestujících se zranila. Vznikla škoda okolo 180 milionů korun.

TN.cz