Rozsudek

Měsíční dceru měl po hádce upustit z okna. Soud otce poslal na 18 let za mříže

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 20:11
16.12. 2020 11:05
Téma:

Krajský soud v Brně ve středu poslal na 18 let do vězení otce měsíční holčičky, která letos v lednu zemřela po pádu z okna. Muž měl navíc dlouhodobě týrat svou partnerku. Hrozil mu i výjimečný trest. Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal.

Podle vyjádření předsedkyně krajského soudního senátu Jaroslavy Bartošové se otec ke své teprve měsíční dceři choval, jako by byla pouhá věc, která mu patří. Když se dozvěděl, že ho jeho družka chce opustit, vytrhl jí prý dceru z náruče, a i s ní vylezl na okenní parapet. Podle Bartošové chtěl s dítětem utéct.

 

Dle informací soudu se matka dítěte spolu s bratrem snažila muži v útěku zabránit. Holčičku však otec upustil. Téměř čtyřmetrový pád zastavila podle informací Novinek střecha obchodu. Záchranáři dorazili na místo během několika minut, dítě ale po převozu do nemocnice zemřelo.

 

Tragédie hluboce otřásla obyvateli Pohořelic na Brněnsku, kde k události došlo. Policisté na případ hned zkraje uvalili informační embargo.

 

 

Mluvčí Bohumil Malášek uvedl pouze to, že záležitost vyšetřují jako usmrcení z nedbalosti. V listopadu se tragédií začal zabývat Krajský soud v Brně. Otci holčičky hrozilo až let 20 vězení či výjimečný trest.

 

Soud mu nakonec vyměřil 18letý trest. Rozsudek ale zatím není pravomocný. "Obžalovaný se odvolal do výroku o vině i do výroku o trestu," řekla TN.cz mluvčí brněnského krajského soudu Klára Belkovová.

TN.cz