Smrt miminka

Mrtvolka v kontejneru v Karviné: Policie obvinila matku z vraždy!

Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Lucie Cochlarová
Aktualizováno 3.12. 2019 20:12
Téma:

Za smrt novorozence, kterého našel bezdomovec v popelnici u jedné z karvinských škol letos v červenci, může podle policie jeho matka. Kriminalisté případ vyšetřují jako vraždu.

Na tělíčko novorozence narazil jeden z bezdomovců při prohledávání popelnic za jídelnou ZŠ Dělnická v Karviné.

 

"Tělo dítěte bylo uloženo v oděvních svršcích a povlečení," informovala v létě policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Případem se kriminalisté zabývali od úterý 2. července.

 

Podle posledních informací policie obvinila ze smrti dítěte jeho drogově závislou jednatřicetiletou matku. V současné době se nachází ve vazbě.

 

Matku novorozence policisté dopadli 19. listopadu a 30. listopadu byla obviněna z vraždy. Dle informací policie matka částečně spolupracuje. Doposud nebyla trestaná a ani nepracovala.

 

Žena je dlouhodobě závislá na pervitinu a svůj čin hájila tím, že se bála, že dítě neuživí. Nejbližší babybox byl přitom vzdálený zhruba 15 minut chůze. Z minulosti má prý ještě další děti. Za vraždu jí hrozí výjimečný trest 15 až 20 let za mřížemi.

 

Matka těhoteství před svým okolím tajila, dokonce ani otec dítěte o něm nevěděl. Na porod se prý nijak nepřipravovala.

 

S objasněním případu významně pomohl policejní toxi tým, který vytipoval na 350 žen závislých na drogách, mezi nimiž byla i matka zavražděného miminka. S jistotou ji usvědčila analýza DNA.

 

"V první stovce se nám podařilo zachytit maminku toho dítěte. Natipovat ty osoby je vždycky stěžejní, trefit se dobře v nějakých těch prvních desítkách nebo stovkách lidí při plošném odebírání bukálních stěrů," informuje kriminalista Martin Lichý.

TN.cz