Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dražší pivo

Za točené pivo si připlatíme! Staropramen od listopadu zdraží

staropramen
Zdroj: oficiální zdroj
Ilustrační foto

Pokud si v hospodě či restauraci k jídlu rádi dáte točený Staropramen, od listopadu si připlatíte. Druhý největší český výrobce piva se rozhodl zdražit pivo zhruba o 3,2 %.

Pivovar Staropramen v pátek oznámil, že od listopadu zdraží točené pivo - tedy sudové a tankové - a to v průměru o 3,2 %. Cena většiny tankových ležáků a prémiových piv se tak zdraží o 0,6 až 1,4 koruny na půllitr. Ty nejprodávanější ležáky budou zhruba o korunu dražší.

 

"Za nárůstem cen stojí růst výrobních nákladů - zejména zdražování chmele, ječmene nebo energií," sdělil mluvčí pivovaru Pavel Barvík. Podle něj se pivovar snaží ke změnám cen u každého výrobku přistupovat individuálně. "Cílem je provést pouze opravdu nevyhnutelné úpravy cen," dodal Barvík.

 

Není to letos poprvé, co Staropramen zdražuje své pivo. Prodejní ceny zvyšoval už na jaře, kdy zdražil lahvové a plechovkové pivo - nejčastěji zhruba o korunu. "Na jaře jsme díky tlaku rostoucích nákladů zvyšovali ceny vybraných lahvových a plechovkových piv. Jejich cena pro nás byla dlouhodobě neudržitelná," vysvětlil generální ředitel společnosti Petr Kovařík.

 

 

Staropramen není jediným pivovarem, který letos na podzim zdražoval pivo. Například největší český pivovar Plzeňský prazdroj své ceny zvýšil již v říjnu, kdy zdražil přibližně o 3,7 % - tedy zhruba o 1,5 koruny na půllitr. Příští rok se chystá zdražovat Budějovický Budvar.

 

Konečnou cenu si určuje obchodník sám, takže o kolik přesně si připlatíme za točený Staropramen si rozhodnou samy hospody a restaurace.

sei, ČTK TN.cz