Není pravomocné

Tyran štěněte Marleyho si vyslechl trest! Pejsek málem zemřel

Týrání psa - 2
Zdroj: facebook
Téma:

Za týrání štěněte Marleyho majitel do vězení nepůjde. Od Okresního soudu v Prachaticích dostal 2,5roční podmínku, musí se také podrobit léčení na zvládání agresivity. Marley se dokázal plně zotavit, nového majitele ale stále hledá.

Okresní prachatický soud muže odsoudil k trestu odnětí svobody v trvání 12 měsíců, ale s podmínečným odkladem na dva roky a šest měsíců. Bývalý majitel pejska by se měl také "zdržet požívání alkoholu a návykových látek".

 

Rozhodnutí soudu, které proběhlo trestním příkazem, potvrdila redakci TN.cz jeho místopředsedkyně Vendulka Pozniaková. Muž se podle něj musí také podrobit programu psychologického poradenství zaměřeného na zvládání agresivity.

 

Redakce TN.cz má trestní příkaz soudu k dispozici. Rozhodnutí soudu není zatím pravomocné, obviněný muž může do osmi dnů od jeho doručení podat tzv. odpor. Poté by se případ projednával v hlavním soudním líčení.

 

Video, na kterém muž štěně labradora týrá, pobouřilo v březnu letošního roku celé Česko. Na sociální síti záběry zveřejnil kamarád majitele a dostaly se tak i do rukou policie, kterou upozornilo hned několik lidí.

 

 

Muž Marleyho škrtil, vyzvedával ho za vodítko do vzduchu, kopal do něj, dupal mu na břicho a zadní nohy. Rozzuřeně u toho křičel, což vedlo i k psychické újmě štěněte. Marley kňučel, pomočil se a nakonec se snažil bránit kousáním.

 

Štěně dostalo odbornou veterinární pomoc až druhý den. Úřady pak pejska majiteli odebraly, skončilo v útulku Animal Rescue. Šokovaní Češi pak sepsali petici za co nejtvrdší trest pro tyrana, podepsalo ji přes 150 tisíc lidí.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz