stromek z plantáže

Za vánoční stromky zaplatíte jako loni. Levně se dají sehnat v Polsku

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová, Ivan Berka
Publikováno 9. 12. 2019
Téma:

Do Vánoc zbývají dva týdny a většina z nás už se poohlíží po vhodném vánočním stromku. Dobrou zprávou je, že nebude dražší než vloni. Někde je dokonce nabízejí už ve slevách.

Prodejci smrčků, jedliček a borovic tvrdí, že ceny jsou stejné jako loni. A to zejména kvůli velké konkurenci. Jedle kolem dvou metrů vás vyjde na zhruba devět set korun. Smrk pořídíte do pětistovky a borovici jen o něco málo dráž.


Počítejte, ale s tím že ve velkých městech si připlatíte. Dvoumetrovou borovici koupíte v Praze za zhruba 700 korun, stříbrný smrček vás vyjde na 500 a smrček v květináči stojí zhruba 400 korun.


Někteří prodejci už mají dokonce vánoční stromky v akci. Pokud byste pro stromeček chtěli vyrazit za hranice, nejlevněji je seženete v Polsku. Hezké stromky podle tamních prodejců stojí okolo 400 až 600 korun. V Rakousku si připlatíte, v průměru asi stokorunu. Stejně tak i v Německu. Například dvoumetrová normanská jedle tam vyjde na 30 eur, tedy v přepočtu 770 korun.

 

 


Kdo si chce ušetřit cestu, může si objednat stromek přes internet. Za dva dny od objednání ho máte doma. Cena je podobná jako u pouličních prodejců, jen si připlatíte za dopravu. Ti, kteří by výběr vánočního stromku chtěli spojit s unikátním zážitkem, můžou vyrazit na plantáže, kde si stromeček sami uříznou. I tam se ceny liší, záleží na místě, velikosti a druhu stromku.


Rozhodně nedoporučujeme snažit se ušetřit a vyrazit pro stromek s pilkou za tmy do nejbližšího lesa. Za krádež hrozí až desetitisícová pokuta a navíc se může stát, že vám chemikálií ošetřený stromek začne v pokoji zapáchat.
 

Související témata:
TN.cz