Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.6. 2018 13:07
františkovy lázně

Za výbuch v domě mohla zřejmě pyrotechnika! Muži hrozí obvinění

Zdroj: TV Nova

Muže, který podle kriminalistů v sobotu večer způsobil ve Františkových Lázních výbuch neznámé chemikálie, podezírají z obecného ohrožení. Případné obvinění mu hrozí až po výsledcích expertízy, která upřesní, o jakou výbušnou látku se jednalo.

Muž si při explozi poranil ruku. Původní obavy zdravotníků, že může přijít o prsty, se nakonec nepotvrdily. Lékaři ho ošetřili, měl na rukou tržné rány a nalomený malíček. Případnou hospitalizaci odmítl.

 

Byl ale hned k dispozici kriminalistům. Ti muže po výslechu propustili na svobodu. Co řekl policistům, není jasné. Podle informací televize Nova měl ale mladý muž vyrábět podomácku zábavní pyrotechniku - něco jako dělobuchy.

 

 

Látku měl nalévat do "brčka" z umělé hmoty, manipulaci s ní ale nezvládl. Policisté kvůli chemikálii v bytě evakuovali z bezpečnostních důvodů v noci na neděli přes dvacet lidí z okolních domů. A pyrotechnik látku s výbušnými účinky zneškodnil řízenou explozí na louce - na okraji Františkových Lázní.

 

"Ve věci zahájili chebští kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti, kterého se měl dopustit 22letý muž," sdělila mluvčí policie Zuzana Týřová.

František Nyklas/ lud TN.cz
Reklama